flyfishingwingshootingexpo.com

Günde Bir Elma

YAYIN TARİHİ 2019-05-27
DOSYA BOYUTU 8,52
ISBN 6057611093
DİL TÜRK
YAZAR Joe Schwarcz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Günde Bir Elma PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Joe Schwarcz. Okumak Günde Bir Elma çevrimiçi şimdi çok kolay!

Yeşil çayla kilo vermek, detoks efsanesi, alkali beslenme, etteki hormonlar, plastikten sızan maddeler, tarım ilaçlarıyla ilgili kaygılar… Günde Bir Elma, Beslenme uzmanı Dr. Joe Schwarcz’ın yediğimiz yiyecekleri ilgilendiren pek çok konuyu açıklığa kavuşturduğu harikulade bir araştırma kitabı. Dört bölümden oluşan bu geniş kapsamlı kitapta ilk olarak; acai üzümü ve “antioksidan potansiyeli”, turunçgiller ve “süper flavonoidler”, turna yemişi ve prosiyanidinler gibi besinlerimizde doğal olarak oluşan maddelere dair bilgiler edinirken, ikinci bölümde yapay aromalarla lezzet artırma, demirle güçlendirme, virüslerle koruma gibi besin kaynaklarını değiştirme yöntemlerini öğreneceksiniz. Üçüncü bölümde trans yağlar, hormonlar, antibiyotik kalıntıları, benzen vb. yiyeceklerimizi kirleten maddelerle tanışacaksınız.Peki, bütün bu bilgiler ışığında tükettiğimiz besinlerin güvenliğine dair kime, neye inanmalı? Schwarcz, son olarak dördüncü bölümde okura toplumun genelinde kafa karışıklığına yol açan belli başlı konuları aydınlatan hazmı güç bilgiler sunuyor. 

...r elmalar tercih edilmeli? "Günde bir elma giren eve doktor girmez" deyimini 90'lı yıllarda 9 ... Günde 1 Adet Elma Yerseniz... - Sağlıklı Yaşam Haberleri ... . Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile yaptığım kahvaltılarda en az yüz kere işittim! Diyabete Yakalanma Riskini Azaltır: Günde en az bir elma tüketimi %28 oranında diyabete yakalanma riskini azaltır. Elmanın içerdiği lifler ise kan şekerini düşürme noktasında önemli görevler üstlenir. Bu sebepleri ortadan kaldıran elma; tehlikeli yağların yakımını da sağlıyor. Günde 300 ... Hürriyet: Her Gün Bir Elma! - Osman MÜFTÜOĞLU | Köşe Yazıları ... . Bu sebepleri ortadan kaldıran elma; tehlikeli yağların yakımını da sağlıyor. Günde 300 ila 600 mg. elma polifenolü tüketmek, yüksek kan şekeri nedeniyle ciltte oluşan hasarların onarımında da çok etkili… Elma, tüm dünyada çok eskiden beri bilinen ve sevilerek yenen bir meyve. İçerdiği elma asidinin zararlı bazı bağır...