flyfishingwingshootingexpo.com

Kıvrak Zeka

YAYIN TARİHİ 2020-02-28
DOSYA BOYUTU 3,97
ISBN 6056825552
DİL TÜRK
YAZAR Takıyyüddin En-Nebhani
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kıvrak Zeka PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Takıyyüddin En-Nebhani. Okumak Kıvrak Zeka çevrimiçi şimdi çok kolay!

Zekâ, çabucak sezme ve çabucak bağlantı kurma yetisidir . Bunun dışında yapılan diğer tanımlar , gereksiz ayrıntılara girmektir.Akıl, duyular aracılığıyla dış dünyayı beyne taşımak ve beynin sahip olduğu ön bilgiler yardımıyla da nakledilen vakıaları (dış dünyayı) yorumlamaktır . Aklın bu tanımı, zekânın da tanımını açıklamaktadır . Algının süratli olması, dış dünyanın beyne taşınmasının süratli olması demektir . Beyindeki ön bilgiler ise beyinle dış dünya arasındaki bağlantıyı kurma vazifesi görmektedir . O hâlde zekâ “Süratli algılama, süratli bağlantı kurma yetisidir . ” dersek yanlış söylemiş olmayız. Zekâ, akıl veya düşünmenin bir türüdür . Akıl ve düşünme için geçerli olan her şey , zekâ için de geçerlidir . Elinizdeki bu kitap, insanın hayattakarşılaştığı olaylar hakkında süratli bir şekilde düşünüp yine süratli bir şekilde nasıl doğru karar verebileceğini anlatmaktadır.Zira hızlı düşünme ve beraberinde kıvrak zekâya sahip olma, her insan için paha biçilemez mücevherlerden daha kıymetli bir servettir.

...ik kıvrak zekâ sayesinde, hızlı kavrama ile uyumlu olan bir işleme girişmeniz de mümkündür ... Kıvrak Zeka - Nedir Ne Demek ... . kıvrak zeka. 1. #5992351. ani değişimlerde, durumlarda çabuk ve etkili çözümler üretebilen, güzel kıvıran zeka çeşidi. pratik zeka ile aynı anlama gelebilir. içsel ya da sezgisel zekadan biraz farklı. Kıvrak Zeka. Fiyat. : 46,00 TL. sonraki. kıvrak zeka. ara. paylaş. Kıvrak Zeka Scout için topluluk yapımı bir aksesuardır. Scout'un kıyafetinin kenarlarından, kol paçalarından, yakasından çıkan beyaz bir gömlekti ... Kıvrak Zeka İçin Faydalı Stratejiler - Sağlığa Bir Adım ... . Scout'un kıyafetinin kenarlarından, kol paçalarından, yakasından çıkan beyaz bir gömlektir. RADİKAL - Akıl, doğduğumuz andan itibaren durmaksızın gelişir, esner, dünyamızı değiştirir. Öğrendiğimiz bilgiyi öncekilerle yoğurur, anlamlı bir hale getirir ve bize yeni ufukların kapısını aralar. Kıvrak Zeka. Fıkra 26/10/2011 Yorumlar (3). Burada zekâyla kıvrak zekâ arasında tam bir bağ olduğu ortaya çıkar. Ancak kıvrak zekâ için, kıvrak zekâ ekseninde seyretmemiz gerekir. Daha kıvrak bir zekaya sahip olmak mümkün. Şimdi size sıralayacağımız ipuçlarıyla her gün zihninizi geliştirebilecek, daha kıvarak bir zekaya sahip olarak hayatınızı kolaylaştırabileceksiniz....