flyfishingwingshootingexpo.com

Türkiye’nin Eskiçağ Tarihi IIIHellenistik Dönem

YAYIN TARİHİ 2019-10-01
DOSYA BOYUTU 4,68
ISBN 6057931405
DİL TÜRK
YAZAR Mehmed Ali Kaya
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Türkiye’nin Eskiçağ Tarihi IIIHellenistik Dönem PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mehmed Ali Kaya. Okumak Türkiye’nin Eskiçağ Tarihi IIIHellenistik Dönem çevrimiçi şimdi çok kolay!

Büyük İskender’in imparatorluğu döneminden (İÖ 334-323) başlayıp İÖ 30 yılına kadar devam eden, takriben 300 yıllık zaman dilimi tarihte Hellenistik Dönem olarak bilinir. Sentez bir kültürün yaratıldığı bu dönemin aktörleri, Ptolemaioslar (Mısır), Seleukoslar (Suriye), Kappadokya, Pontos, Bithynia, Pergamon krallıkları ile İÖ 278/277 yılında göçle gelip Orta Anadolu’ya yerleşen Galatlar, diğer yerli kabileler ve kent devletleridir.Hellenistik Dönem’de yaşanan anlaşmazlıkların, savaşların, barış ve ittifakların tarafları olan bu krallıklar ve devletler, İÖ 3. yüzyılın sonlarına doğru Roma Cumhuriyeti’nin büyük bir siyasal güç olarak yükselişine tanıklık ettiler. İÖ 190-188 yılları arasında Fırat Nehri’nin batısındaki tüm Türkiye topraklarını siyasi nüfuzu altına almayı başaracak koşulları oluşturan Roma, kurduğu eyaletlerle (Asia, Bithynia-Pontos, Kilikya, Suriye) bugünkü Türkiye toprakları üzerindeki doğrudan yönetimini kademeli olarak genişletti.Bu sürecin Pontos Kralı Mithridates’in yükselişi ve Roma ile savaşları çerçevesinde gelişmesiyle Mithridates Savaşları’nın sonunda (İÖ 63) Roma’nın egemenlik politikası yeniden biçimlendi. İÖ 30 yılına kadar sürdürülen bu politikaya, eyaletlerin yanı sıra hellenizasyon (kentleşme) politikası, bağımlı krallıkların ve kralların (Galat kökenli krallar, Armenia, Galatya, Paphlagonia, Kappadokya, Kommagene, Gordyene, Osroene krallıkları) tayini ile Parthlarla anlaşmazlıklar ve savaşlar da dahildi.Prof. Dr. Mehmet Ali Kaya’nın birinci ve ikinci el kaynakları kullanarak yaptığı bilimsel bir araştırmanın ürünü olan ve akıcı bir dille kaleme alınan bu kitap, Türkiye’nin Eskiçağ Tarihi’nin üçüncü cildini oluşturmaktadır.

...tik Dönem olarak bilinir. Türkiye'nin Eskiçağ Tarihi II - Demir Devri ve Pers Hâkimiyeti Dönemi ... Helenistik Dönem - Turkcewiki.org ... . Mehmet Ali Kaya. Sepete Ekle. Türkiye'nin Eskiçağ Tarihi I - Tarih Öncesi Çağlardan Demir Devri'ne Kadar. Ebat: px. Şu sayfadan göstermeyi başlat: Download "TÜRKİYE DE ESKİÇAĞ TARİHÇİLİĞİ". Hata Bu nedenle bugünkü Eskiçağ Tarihi erken dönem Çin, Japon ve Amerika kültürlerinin araştırılmasını... Kargo. Fiyat. Türkiye'nin Eskiçağ Tarihi 3 - Hellenistik Dönem. Mehmet Ali Kaya. Satıcı. Li ... Türkiye'nin Eskiçağ Tarihi III. Hellenistik Dönem | AVESİS ... ... Kargo. Fiyat. Türkiye'nin Eskiçağ Tarihi 3 - Hellenistik Dönem. Mehmet Ali Kaya. Satıcı. Link. eskiçağ tarihi. 4,188 views. 13. • Tarih Öncesi dönem, insanların araç ve gereçlerinde kullandıkları malzemenin cinsine göre Taş Devri ve Maden Devri olarak ayrılırken Tarih Çağları... Helenistik Dönem, Büyük İskender'in istilalarıyla başlayan Antik Dünya'da Grek etkisinin doruğa ulaştığı dönemdir. Helenistik Dönem, Klasik Grek Dönemini izlemiştir ve Helenistik Dönem'in ardından... Kitap.world olarak bir dünya kitap sloganı ile çıktığımız yolda aralarında Türkiye'nin Eskiçağ Tarihi III Hellenistik Dönem 'ın da bulunduğu binlerce kitap için tanıtım bülteni yayınlıyoruz. ...kadar devam eden, takriben 300 yıllık zaman dilimi tarihte Hellenistik Dönem olarak bilinir. olan ve akıcı bir dille kaleme alınan bu kitap, Türkiye'nin Eskiçağ Tarihi'nin üçüncü cildini oluşturmaktadır. Antropoloji, • Arkeoloji, • Eskiçağ Tarihi bilimlerinin verdiği bilimsel verile...