flyfishingwingshootingexpo.com

İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar)

YAYIN TARİHİ 2019-11-21
DOSYA BOYUTU 7,82
ISBN 6057931559
DİL TÜRK
YAZAR Dr. Ömer Soner Hunkan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Dr. Ömer Soner Hunkan. Okumak İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Rivayet o ki Tanrı şöyle der: “Benim bir ordum vardır ona ‘Türk’ adını verdim. Onları Doğu’da yerleştirdim. Bir kavme kızarsam Türkleri onlara musallat kılarım.” Tanrı tarafından savaşçı yaratılmış Türklerin bu vasfı, Orta Çağ kaynaklarının ittifak ettiği bir husustur. Orta Çağ’da Türklerin yaşadığı coğrafyanın çok uzaklarında en batıda, milletleri eserinde karşılaştıran Almaria doğumlu Sâid el-Endelüsî (ö. 1070) dahi bunu iyi biliyordu: “Türkler ise çok kalabalıktır. Ülkeleri geniştir. En usta oldukları iş, savaşlar ve savaş aletleriyle uğraşmadır. En usta süvaridirler, en iyi silah kullanmasını ve ok atmasını onlar bilirler.”Türk Hakanlığı (Karahanlılar) orduları, yeni Müslüman Türk kimlikleri ile bozkırlarda ve kentlerde hakanlarının kendi kendilerine “dünyanın efendisi” unvanı vererek Tanrısal bir kutsiyet atfettikleri ülkülerine ulaşma yolunda en önemli askerî vasıtada “At, Türk’ün kanadıdır.” sözünün hakkını verdiler. “Asker beylerin kanat tüyüdür. Ey beylerbeyi kanatsız kuş uçmaz.” dizelerinde işaret edildiği üzere zaferin yolunun askere her daim sahip çıkmaktan geçtiğinin bilinci ile davrandılar. Kısacası elinizdeki eserde, İpek Yolu güzergâhında hem bozkırlı hem de kentli olma vasıflarını haiz Türk Hakanlığı ordusu örneğinde Türkleri üstün kılan savaşçılıkları, savaş aletleri ve savaş sanatları anlatılıyor.

...deki eserde, İpek Yolu güzergahında hem bozkırlı hem de kentli olma vasıflarını haiz Türk Hakanlığı ordusu örneğinde Türkleri üstün kılan savaşçılıkları ... İpek Yolunun Muhafızları: Steplerden Kentlere Türk Hakanlığı... ... ... 921551. İpek Yolu'nun Muhafızları Bozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar). 13.86. Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. ...Ömer Soner Hunkan » İpek Yolu'nun Muhafızları & Bozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar). Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. Kitap ... İpek Yolu'nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı... ... . Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. Kitap ...