flyfishingwingshootingexpo.com

Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı

YAYIN TARİHİ 2019-07-17
DOSYA BOYUTU 4,33
ISBN 9756336410
DİL TÜRK
YAZAR Murat Ağarı
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Murat Ağarı. Okumak Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Kazvinî’nin Âsâru’l-Bilâd ve Ahbâru’l-İbâd adlı eseri, tarihî coğrafya alanının önemli bir eseri olmasına rağmen, gerek Türkiye’deki ve gerekse yurt dışında yapılan akademik içerikli yayınlarda yeterli ilgiyi görmemiştir. Bunun nedenlerinden birisi olarak yazarın diğer eseri Acâibü’l-Mahlûkât ve Garâibü’l-Mevcûdât‘ın daha çok ilgi görmesi gösterilebilir. Zira bu eser uzun yıllar Osmanlı medreselerinde okutulmuştur. Ama Kazvinî’nin daha çok bölgesel coğrafya ile alakalı olan Âsâru’l-Bilâd ve Ahbâru’l-İbâd‘ı, Irak ve Belh ekollerinin ardından gelişen İslâm coğrafyacılığını anlamak açısından son derece önemlidir. Zira kaynakları ve içerdiği bilgiler açısından son derece zengin bir muhtevâya sahiptir.

...alakalı olan Âsâru'l-Bilâd ve Ahbâru'l-İbâd'ı, Irak ve Belh ekollerinin ardından gelişen İslâm coğrafyacılığını anlamak açısından son derece ... Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı Murat Ağarı ... ... AYIŞIĞI KİTAPLARI yayınevinin 17/7/2019 Çarşamba tarihinde ve 1. Baskı sayısı ile Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı pdf isimli kitap Murat Ağarı tarafından 738 sayfa olarak yazılmıştır. Murat Ağarı tarafından kaleme alınan Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı pdf oku isimli 738 sayfadan oluşan kitap; AYIŞIĞI KİTAPLARI yayınevinin 17/7/2019 Çarşamba tarihinde ve 1... Murat Ağarı tarafından kaleme alınan Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı Pdf İndir isimli 738 sayfadan oluşan kitap; AYIŞIĞI KİTAPLARI yay ... Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı Pdf - Kitappdfinndir ... ... Murat Ağarı tarafından kaleme alınan Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı Pdf İndir isimli 738 sayfadan oluşan kitap; AYIŞIĞI KİTAPLARI yayınevinin 17/7/2019 Çarşamba tarihinde ve 1... Murat Ağarı. Kitap Tanıtımı. Kazvinî'nin Âsâru'l-Bilâd ve Ahbâru'l-İbâd adlı eseri, tarihî coğrafya alanının önemli bir eseri olmasına rağmen... Ama Kazvinî'nin daha çok bölgesel coğrafya ile alakalı olan Âsâru'l-Bilâd ve Ahbâru'l-İbâd'ı, Irak ve Belh ekollerinin ardından gelişen İslâm coğrafyacılığını anlamak açısından son derece önemlidir. 96 TL. Ama Kazvinî'nin daha çok bölgesel coğrafya ile alakalı olan Âsâru'l-Bilâd ve Ahbâru'l-İbâd'ı, Irak ve Belh ekollerinin ardından gelişen İslâm coğrafyacılığını anlamak açısından son derece önemlidir. Murat Ağarı tarafından kaleme alınan Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı kitabi pdf isimli 738 sayfadan oluşan kitap; AYIŞIĞI KİTAPLARI yayınevinin 17/7/2019 Çarşamba tarihinde ve 1......