flyfishingwingshootingexpo.com

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi

YAYIN TARİHİ 2020-04-03
DOSYA BOYUTU 3,79
ISBN 6052497159
DİL TÜRK
YAZAR Ahmet Murat Seyrek
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İstihbarat Örgütlerinin Tarihi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ahmet Murat Seyrek. Okumak İstihbarat Örgütlerinin Tarihi çevrimiçi şimdi çok kolay!

İstihbaratın tarihini Âdem ile Havva’ya kadar götüren, CIA’dan emekliye ayrılmış çok deneyimli eski bir casus olan Walter L. Pforzheimer, İncil’den de örnek vererek, ilk casusun ünlü yılan, ilk muhbirin Havva ve ilk kurbanında Âdem olduğunu söylemektedir. (Teşkilâtı Mahsusa’dan MİT’e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu)Musa’ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: “Kenan ülkesinde gözlemlerde bulunmak için bu yoldan gidin, ülkeyi ve oradaki insanları inceleyin.” demiştir. Gelişmiş medeniyetlerin ve güçlü devletlerin başarılarının arkasındaki önemli unsurlardan bir tanesinin istihbaratın etkili bir şekilde kullanılmasının olduğu düşünülmektedir. Örneğin, M.Ö. 7. yüzyılda Perslerin iyi bir stratejik istihbaratlarının olduğu, bu alanda çalışanların da geleneksel dillere, inanç sistemlerine ve kurumlarına ait detayları öğrenmeleri ve bilmeleri ve farklı kültür ve inanıştan olan insanlara saygı göstermeleri bu örneklerden bir tanesidir. (Gizli Servisler - John Adam)

... Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk istihbarat kuruluşu olan Milli Emniyet Hizmeti Riyaseti(M ... Türk İstihbarat Tarihi ... .E.H/MAH) kurulmuştur. 8.70 TL. (Teşkilâtı Mahsusa'dan MİT'e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu). Musa'ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: "Kenan... DORLİON YAYINEVİ tarafından basılan, Ahmet Murat Seyrek'ın İstihbarat Örgütlerinin Tarihi adlı kitabı kitapçıların raflarında yerini aldı. 8.91 TL. (Teşkilâtı Mahsusa'dan MİT'e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğl ... Tarihte ve Türk'ler de İstihbarat - Mustafa... - http://www.turansam.org ... . 8.91 TL. (Teşkilâtı Mahsusa'dan MİT'e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu). Musa'ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: "Kenan... İstihbarat Örgütleri Tarihi kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Ahmet Seyrek kitapları ve Dorlion Yayınevi 2020 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. 9.75 TL. (Teşkilâtı Mahsusa'dan MİT'e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu). Musa'ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: "Kenan... Tarih sahnesinde istihbarat örgütlerinin üstlendikleri rolleri Türk siyasi hayatına etkilerini araştırmış, günümüz toplum yapısının oluşmasında üstlendikleri roller hakkında bilgi vermiştir....