flyfishingwingshootingexpo.com

Kral Oidipus

YAYIN TARİHİ 2020-04-10
DOSYA BOYUTU 11,41
ISBN 6257933810
DİL TÜRK
YAZAR Sophokles
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kral Oidipus PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Sophokles. Okumak Kral Oidipus çevrimiçi şimdi çok kolay!

Sophokles’in Kral Oidipus tragedyası, özgür irade ile kader arasında korkunç ve zorlayıcı bir çatışmayı sunmakla ünlüdür. Thebes, ilahi olarak üzerine çöken veba tarafından tehdit edildiğinde, zekâsı ve cesaretiyle ünlü büyük Kral Oidipus, şehrini kurtarma iradesini ortaya koyar. Sebebi bulmak için derin bir soruşturma başlatır ve ironik sonucuna kadar acımasızca devam eder. Bu, kendi kimliğinin korkunç sırrını aydınlatan bir sondur.

...oidipus. Onun eserlerinde seyirci baştan sona merak duygusu yaşar ... Kral Oidipus (Sophokles) ... . Kral Oidipus (Oidipus Tyrannos) adlı eser, yazıldığı yıl tam olarak bilinmese de kimi kaynaklara göre İ.Ö. 430-425'li yıllardır. Kral Oidipus - Konusu. Olay Thebai'de, Oidipus'un sarayı önünde geçer. Thebai'li yaşlılar koroyu meydana getirir. Oidipus bilinmeyen katillere korkunç lânetler savurur ve bir soruşturma açar. Metin : "Kral oidipus". Yazar: (sophokles). Kral Oidipus (Oidipus ... Kral Oidipus - Ekşi Sözlük ... . Metin : "Kral oidipus". Yazar: (sophokles). Kral Oidipus (Oidipus Tyrannos) adlı eser, Eski Yunan'ın üç büyük tragedya yazarlarından biri olan Sophokles tarafından yazılmıştır. Korint Kral ve kraliçesi oğulları Oidipus'la birlikte mutlu yaşarlar ta ki günün birinde bir şölen sırasında oldukça sarhoş bir davetli Oidipus'a "evlatlık" gözüyle bakana dek. Aristoteles, Poetika'da birçok defa Kral Oidipus'u ideal bir tragedya olarak nitelemiş ve tragedyayı açıklarken Kral O...