flyfishingwingshootingexpo.com

EtnopedagojiAtabek Yurdu

YAYIN TARİHİ 2019-10-31
DOSYA BOYUTU 12,86
ISBN 6050370188
DİL TÜRK
YAZAR Dr. İkram Çınar
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin EtnopedagojiAtabek Yurdu PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Dr. İkram Çınar. Okumak EtnopedagojiAtabek Yurdu çevrimiçi şimdi çok kolay!

Etnopedagoji, ülkemiz için yeni bir konu alanıdır. Bu alan, bir toplumun kendi geleneğinden getirdiği deneyimle, ülküselleştirdiği insanıelde etmek için uyguladığı çocuk yetiştirme biçimi ve bunun bilgisi olarak anlaşılmalıdır. Yakın zamana kadar nüfusumuzun büyük bir kısmı okul görmediği gibi okuma-yazma da bilmezdi. Buna karşın insanlar çocuklarını kişilikli ve karakterli, bilge ruhlu, büyük toplumsal düzenler kurabilen, rasyonel bir toplumun üyesi olarak yetiştirebiliyordu.Toplumun insan felsefesi, çocuk algısı, dünyayı ve yaşamı kavrayışıkendine özgüydü ve toplum bunu kendi öğretim yöntemleri, eğitimgelenekleri ve müfredatı ile çocuklarına aktarabiliyordu. Bu aktarımısağlayabilen bir toplumun yüzyıllarca kuşaktan kuşağa aktarılan sosyo-kültürel değerleri, toplumun sözlü hazinesidir; masallar, destanlar,halk hikâyeleri, atasözleri ve deyimler, bilmeceler, mitoloji, gelenek ve görenekler vs. Toplum, bilgisini şimdiki zamana göre güncelleyerek bunu bugün de sürdürmektedir. Ortada muazzam büyüklükte empirik bilgi birikimi bulunmaktadır. Bu kitapta bir yandan etnopedagoji konusunun kuramsal temelleri ortaya konulurken bir yandan da Kuzeydoğu Anadolu Yerlileri (Atabekliler) özelinde alan araştırması yapılarak onların etnopedagojisi incelenmeye çalışılmıştır. Etnopedagoji, bir toplumu tanımaya ve onun yetiştirmeyi hedeflediği ideal insan modelini incelemeye yardım eder. Bu kitabı öncelikle millî eğitim kavramının içeriğini doldurmaya çalışanların, eğitimdeki yalpalayış ve arayışlarda yöntem arayanların ve eğitim araştırmalarında kök değerlerin yeniden nasıl yorumlanabileceğini düşünen araştırmacıların okuması gerektiği kanısındayız.

... Atabek Yurdu İkram Çınar. Atabek Yurdu, Türkiye'nin Kuzeydoğu Anadolu toprakları ile Gürcistan'da kalmış olan Ahıska coğrafyası üzerinde yaşayan insanların ortak yurdudur ... Şahinyurdu Kooperatifi - Just Another WordPress Site ... . 21.75 TL. Kuzeydoğu Anadolu'daki Atabek Yurdu insanları da Ahıskalılarla aynı kültürün temsilcileridir. Ahıska kültürü onların da kültürüdür evlerinde bir şekilde yaşatırlar; kök ve aidiyetleri aynıdır. atabek yurdu. Ahıska türklerinin ANA yurdu neresi ? Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing! Yurt dışı Kongreler. This account has b ... Etnopedagojiatabek Yurdu - Arama Sonuçları ... . atabek yurdu. Ahıska türklerinin ANA yurdu neresi ? Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing! Yurt dışı Kongreler. This account has been suspended. Either the domain has been overused, or the reseller ran out of resources. 警告:未滿17岁者請勿進入!本站叉进...