flyfishingwingshootingexpo.com

Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri

YAYIN TARİHİ 2019-10-05
DOSYA BOYUTU 11,49
ISBN 6050330007
DİL TÜRK
YAZAR David Kim
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır David Kim. Okumak Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Alandaki en son veri ile gözden geçirilmiş ve güncellenmiş olan Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri, 3. Basım, bilgi sistemleri güvenliğinde kariyer sahibi olmak isteyen okuyuculara bilmeleri gereken temel kavramları kapsamlı bir genel bakış ile sunmaktadır. Kitap, dijital dünyaya geçişle ilgili yeni risklerin, tehditlerin ve güvenlik açıklarının tartışılmasıyla başlamaktadır. II. Bölüm, Security+ sınavı için genel bir bakış açısı sunmaktadır ve öğrencilere bu sertifikasyona yönelik bilgi vermektedir. Bu kitap, bilgi güvenliği standartları, eğitim, mesleki sertifikalar ve uyumluluk yasaları hakkındaki bilgiler ile sonlanmaktadır. Pratik, konuşma dilinde yazılmış ve adım adım örnekler içeren bu kitap, bilgi sistemleri güvenliği dünyasına girenlerin sahip olması gereken bir kaynaktır.TEMEL ÖZELLİKLER• CompTIA Security+ SY0-401 Sertifikasyon Sınavının temel altı etki alanıyla tamamen eşleşme,• FISMA, NIST SP800-171 ve PCI DSS v3.2’yi de içeren en son uyumluluk yasaları ve standartları içerecek şekilde güncellenmiş,• Kötücül kripto kilitleyici ve fidye yazılımları gibi uç noktalara yapılan ileri kötücül yazılımlar ve APT saldırıları ile ilgili yeni içerik,• Veri ihlaline ve veri ihlali olay yanıt planlamasına yönelik içerik,• En son “Nesnelerin İnterneti” risk tehditlerini ve mahremiyet konularını sunma,• Öğrencilerin gerçekçi güvenlik senaryoları ile becerilerini deneyebilecekleri uygulamalı, etkileyici sahte bir BT altyapısı sağlayan Sanal Güvenlik Bulut Laboratuvarları mevcuttur.

...knolojilerine dayanan, tüm cihaz ve sistemleri kapsayan yapıya verilen genel addır ... Bilgi Güvenliği Nedir ? Ne İşe Yarar ? - BGYS ... . Parola, bilgi güvenliğinin en önemli ögesidir. Bilgi iletişim teknolojilerinde en kritik konu bilgi güvenliğidir. Bu üç temel güvenlik öğesinden herhangi biri zarar görürse güvenlik zaafiyeti oluşur. Sistem Yönetimi (System Management). David Kim. Alandaki en son veri ile gözden geçirilmiş ve güncellenmiş olan Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri, 3. Basım... Bilgi güvenliğinin temelinde gizlilik, bütünlük ve erişebilirlik ya ... BİLGİ SİSTEMLERİ GÜVENLİĞİ - PDF Ücretsiz İndirin ... . Basım... Bilgi güvenliğinin temelinde gizlilik, bütünlük ve erişebilirlik yatmaktadır. Sistemde bulunan kullanıcıların yaptıkları bütün işlemler ve erişim saatleri kayıt altına alınır. Bu üç temel güvenlik öğesinden herhangi biri zarar görürse güvenlik zaafiyeti oluşur. bütünlüğünü sağlayan ve gerektiğinde yetkili kişilerin bilgiye kolayca ulaşmasına imkan veren bir sistemdir. David Kim. Alandaki en son veri ile gözden geçirilmiş ve güncellenmiş olan Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri, 3. Basım... ...olan Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri, 3. Basım, bilgi sistemleri güvenliğinde kariyer sahibi olmak isteyen okuyuculara bilmeleri gereken temel kavramları kapsamlı bir genel bakış ile sunmaktadır. ...için temel olabilecek en uygun bilgi güvenliği modelidir. Model üzerinde bilgi güvenliğinin sağlanması ile ilgili olarak; bilginin Bilgi merkezlerinde ya da büyük verinin bulunduğu sistemler... - Yapay Zeka. - Sosyal İlgi ve Teknoloji İlişkisi. Bilişimde Temel Hak ve Özgürlükler. Elektronik ortamlara bağlanan cihazlara, sistemlere veya sistemlerde bulunan bilgi kaynaklarına erişim... Kurumumuzun itibarı ve güvenliği için bir bilgi güvenliği yönetim...