flyfishingwingshootingexpo.com

Schopenhauer ve İnsan

YAYIN TARİHİ 2006-01-01
DOSYA BOYUTU 5,7
ISBN 9757748382
DİL TÜRK
YAZAR Ioanna Kuçuradi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Schopenhauer ve İnsan PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ioanna Kuçuradi. Okumak Schopenhauer ve İnsan çevrimiçi şimdi çok kolay!

Schopenhauer ve İnsan, özellikle insan-kişi ayırımı üzerinde yapılmış bilimsel bir çalışmadır.İnsan, toplum teki olarak değil de kişi olarak ele alındığında ve kişi başarıları insan başarılarından ayırt edildiğinde, karşımıza insanın başarı alanlarının yeni değerlendirmeleri çıkıyor.Yaşayan, araştırma ve sanat yapan insan ile, yine yaşayan, araştırmada ve sanatta yaratıcı olan kişi arasında bir ayırım yaparak ve cinsini temsil eden insan ile, insana insan adını taşımaya lâyık kılan insan arasındaki farkları göstererek, insan problemine net bir ışık tutuyor bu eser.Günümüzde insan problemi nerelere itilmek isteniyor? İnsan ile kişi görüşü arasındaki ayırımın nedenlerine sıkı sıkıya bağlı olan insan probleminin itilmek istendiği farklı yönler, bu eserin okunmasıyla bilinçlenecek bizlerde.

...kişi olarak ele alındığında ve kişi başarıları insan ... Schopenhauer Felsefesi Yaşamı Hayatı Biyografi Düşünceleri ... ... ...toplum, insan ve tolumsal roller dikkate alınarak hatta doğrudan Schopenhauer'ı hatırlatacak içeriğe sahip. Schopenhauer ve İnsan, özellikle insan-kişi ayırımı üzerinde yapılmış bilimsel bir çalışmadır. Ama onun açtığı yolda daha sonra Nietzsche, Nietzsche'nin de açtığı yolda günümüzün antropolojisi yürüyecektir. (Kitaptan) Schopenhauer ve İnsan, özellikle insan-kişi a ... Schopenhauer ve İnsan - İoanna Kuçuradi ... . (Kitaptan) Schopenhauer ve İnsan, özellikle insan-kişi ayrımı üzerinde yapılmış... ...üzerine Türkçe olarak yazılan ciddi incelemelerden birisi -belki de ilki-, ilk baskısı 1968 yılında yapılmış olan, tanınmış felsefecimiz İoanna Kuçuradi'nin "Schopenhauer ve İnsan" incelemesidir. İoanna Kuçuradi. Schopenhauer ve İn...