flyfishingwingshootingexpo.com

Görelilik Nedir?

YAYIN TARİHİ 2018-09-25
DOSYA BOYUTU 11,88
ISBN 9752473522
DİL TÜRK
YAZAR Jeffrey Bennett
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Görelilik Nedir? PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Jeffrey Bennett. Okumak Görelilik Nedir? çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Bennett, Einstein’ın düşünceleri üzerine eğlenceli, harikulade bir giriş kitabı yazmış… Anlattıklarının bu kadar anlaşılır olması şahane.” CHOICE “Görelilikle ilgili birçok kaynak okudum, ama hiçbirinin anlatımı bu kitaptaki kadar açık ve merak uyandırıcı değildi. Hem özel hem de genel göreliliğin, özünde basit ve buna rağmen sezgiye dayalı olmayan fikirlerini öğrenmeye hevesli herkes için Jeffrey Bennett’ın kitabı biçilmiş kaftan. Etkileyici biçimde anlaşılır ve ilgi çekici…” Seth Shostak, Üst Düzey Gökbilimci, SETI Institute “...Bennett’ın bu eğlenceli kitabı, okurlara göreliliğin ne olduğunu ve evrenimize dair neleri ortaya koyduğunu gösteriyor.”Publishers Weekly Bir kara deliğe yolculuk etseydiniz, bu yolculuk sırasında gerçekten neler yaşardınız?Çoğumuz, Güneş bir gün ansızın kara deliğe dönüşse Dünya’yı ve beraberinde diğer tüm gezegenleri yutacağını düşünürüz. Fakat yazar ve astrofizikçi Jeffrey Bennett’ın da belirttiği gibi, kara delikler aslında yutmazlar. Bu düşünceyle Einstein’ın görelilik teorilerinden yola çıkan Bennett ışık hızını, zamanın genişlemesini ve uzay zamanın bükülmesini ele alarak konuya oldukça eğlenceli bir giriş yapıyor ve size şöyle bir hikâye anlatıyor:

...ilik (izâfiyet) ya da göreliliğin genel kuramı, 1916 yılında Albert Einstein tarafından yayımlanan kütle çekimin geometrik kuramı ... Genel Görelilik Kuramı Nedir? - Müthiş Bilim ... ... Bunlardan ilki 1905 yılında ortaya attığı Özel görelilik kuramı, ikincisi ise 1915 yılında yayımladığı Genel görelilik kuramıdır. Ozon tabakasının zararları nelerdir? ekolojik dengeye etkisi nedir? Yaşadığımız evrenle ilgili bildiğimiz hemen her şey, Alman bilim insanı Albert Einstein'ın 1905-1915 yıllarında geliştirdiği Genel Görelilik Kuramı ile... Bu deneyler ise teorisini destekler nitelikteydi. İzafiyet Teorisi Nedir? Özel Görelilik'te ise yerçekimi kuvvetini hesaba katmamı ... Görelilik - Nedir Ne Demek ... ... Bu deneyler ise teorisini destekler nitelikteydi. İzafiyet Teorisi Nedir? Özel Görelilik'te ise yerçekimi kuvvetini hesaba katmamıştır. Görelilik kuramı, temel olarak iki ilkeye dayanmaktadır. COVID-19 Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Genel Görelilik Teorisi Nedir? Genel İzafiyet (Görecelik) Kuramı Bize Ne Öğretir? Evren'e Bakışımızı Kökten Değiştiren Gerçeğe Bir Bakış. İzafiyet, diğer bir adıyla genel görelili...