flyfishingwingshootingexpo.com

Çin MitolojisiEfsanelerin Kökeni

YAYIN TARİHİ 2015-05-04
DOSYA BOYUTU 12,50
ISBN 9753439336
DİL TÜRK
YAZAR Chen Lianshan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Çin MitolojisiEfsanelerin Kökeni PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Chen Lianshan. Okumak Çin MitolojisiEfsanelerin Kökeni çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitap, sizi Çin tarihinin efsane ve destanlar dünyasına davet ediyor. Efsaneler ve destanlar, tarih boyunca insanoğlunun manevi hazinesinin önemli bir parçası olmuştur. Bilgelik ve hayal gücüyle şekillenen, geçmişten geleceğe uzanan efsaneler, insanlık tarihinin ambarıdırlar. Efsaneler; ilahların ve kahramanların öykülerini, evrenin kökenini, Tanrının evreni idare edişini, ilahların kavgalarını, insan ile ilahlar arasındaki gizemli ilişkiyi, eski kahramanların olağanüstü cesaret destanlarını alışılagelmişin dışında bir kurguyla anlatırlar. Bu kitaptaki mitolojik öyküler, eski manevi hayatın mikro evrenini temsil eden eski inançlara, törelere, felsefe, bilim ve tarih gibi alanlara değinir. Her medeniyet gibi Çin'in de kendi efsaneleri vardır. Çin'in mitolojik tarihi Yunan tarihinden apayrı ve kendine hastır. Bu kitap Çin mitolojisi hakkındaki temel bilgileri okura vermeyi deniyor. Çin efsaneleri geleneksel Çin ve Batı kültürleri arasındaki farklılıklar temelinde anlatılıyor ve Çin mitolojisi ile büyüleyici efsaneleri okurun beğenisine sunuluyor.

...han. Bu kitap, sizi Çin tarihinin efsane ve destanlar dünyasına davet ediyor ... Uzakdoğu Efsaneleri ve Mitleri | Çin Mitolojisi ... . Efsaneler ve destanlar, tarih boyunca insanoğlunun manevi hazinesinin önemli bir parçası olmuştur. Çin Mitolojisi Antik bir kültür olarak Çin Mitolojisi birçok dini ve kültürel inanç sisteminden etkilenmiştir. Bai She Zhuan (Beyaz Yılan Kadın) efsanesi önemlidir. Tao, başlangıçta henüz amorf halinde bir kozmik yumurta şeklindeyken, karanlıklarla kaplıydı. Zamanla içinde ''Pangu(P'an ku)'' doğar. Bu beş elementten oluşur. Bazı ... Cin-Mitolojisi [Tanrılar, Tanrıçalar, Efsaneler ve Mitler] ... . Zamanla içinde ''Pangu(P'an ku)'' doğar. Bu beş elementten oluşur. Bazı Çin kozmolojik efsaneleri karşılaştırmalı mitolojilerle benzerlik taşırç Örneğin, Çin Yin ve Yang nasıl bir araya geldi, kökeni neresi, nasıl oldu da her şeyi zıtlıklarla oluşturdular? ...ve Batı kü...