flyfishingwingshootingexpo.com

Boynu Vurulmuş Ay

YAYIN TARİHİ 2015-05-04
DOSYA BOYUTU 11,8
ISBN 6054708741
DİL TÜRK
YAZAR J. E. Pachecho
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Boynu Vurulmuş Ay PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır J. E. Pachecho. Okumak Boynu Vurulmuş Ay çevrimiçi şimdi çok kolay!

Çok büyük yazarlar yine çok büyük yazarlarla karşılaştırılır, arka kapaklarda. Bazen kritiklerde falan. Mesela, okura tanıtmak için, vurgulanan yazardan önce birkaç önemli isim sayılırsa daha etkili olacağı düşünülür. Biz şöyle yapıyoruz: Pacheco’nun değerini belirginleştirmek için, önce onun ismini söylüyoruz, ardından diğer Meksikalı büyükleri, mesela Fuentes’i, mesela Llosa’yı. Bunu şunun için yapıyoruz: Pacheco oldukça hafif, epey hızlı, gerektiği kadar yavaş ve çok yoğun. Meksika Devrimi’ni soluk soluğa anlatsa bile, elbette gerilimli ve fena hâlde mistik. Çöl Savaşları’nı okumadınız, Pacheco’yu duymadınız! O hâlde şöyle anlatalım: Adını hiç duymadığınız bir yazarın ilk cümleleri, sizi, ayda ilk kez yürüyormuş duygusunun farklılığını yaşatıyorsa, onun kurmacasının içinde yaşama konusunda kararınızı çoktan almışsınızdır. Pacheco, başlangıçta bu. İlerlemeye devam ediyorsanız, bu Meksikalının metinleri içinde bahsettiği ay, ne kadar yerçekimsiz olursa olsun artık sizin dünyanız; bitirmek istemiyorsanız, olup bitenin yaşadığınız yer olduğuna inanamıyorsunuzdur. Kitabın ortalarında Pacheco, az çok bu. Sona yaklaştığınızda bitmesini istemiyorsunuz çünkü artık Meksikalısınız, çünkü Pacheco artık sadece Meksikalı değil, dünyalı tüm okurların yazarı. Kolay gelsin, çünkü işiniz epey zor.

...hecho. Çok büyük yazarlar yine çok büyük yazarlarla karşılaştırılır, arka kapaklarda ... Boynu Vurulmuş Ay - ePttAVM ... . Bazen kritiklerde falan. Mesela, okura tanıtmak için... Türkiye Komünist Partisi'nin, yayın organı olan, Kızıl İstanbul gazetesi yüzünden üç ay hapis yatar. İsmet girmedi mi hâlâ kodese? Kel Ali'nin boynu vurulmuş mudur? Çöl Savaşları'nı okumadınız, Pacheco'yu duymadınız! O hâlde şöyle anlatalım: Adını hiç duymadığınız bir yazarın ilk cümleleri, sizi, ayda ilk kez yürüyormuş duygusunun farklılığını yaşatıyorsa... Boynu Vurulmuş Ay Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Boynu Vurulmuş Ay kita ... Boynu Vurulmuş Ay ... ... Boynu Vurulmuş Ay Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Boynu Vurulmuş Ay kitabını inceleyeceğiz. "Boynu vurulmuş ay". için 13 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Boynu vurulmuş...