flyfishingwingshootingexpo.com

Ocak Sönmesin Diye (Lütfü Şehsuvaroğlu Kitabı)

YAYIN TARİHİ 2015-02-04
DOSYA BOYUTU 4,6
ISBN 6051213644
DİL TÜRK
YAZAR Hasan Yılmaz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Ocak Sönmesin Diye (Lütfü Şehsuvaroğlu Kitabı) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Hasan Yılmaz. Okumak Ocak Sönmesin Diye (Lütfü Şehsuvaroğlu Kitabı) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Türkiye Cumhuriyeti’nin toplumsal ve siyasal hayatının dönüm noktalarından biri olan 12 Eylül, öncesiyle ve sonrasıyla Türk siyasi tarihinde merkezî bir yere sahiptir. Şüphesiz bu dönemi diğer dönemlerinden ayıran itici kuvvet, idealist gençlerdir. 12 Eylül’e gelinirken “sağ”ı ve “sol”u şekillendiren bu gençler, sadece teorik düzlemde kalmamış ve düşüncelerini pratiğe geçirerek döneme damgalarını vurmuştur.“Kanımız aksa da zafer İslam’ın!” sloganının mucidi; Ülkü Ocakları’nın son genel başkanı; şiir, roman, deneme, biyografi ve araştırma inceleme türlerinde eserler vermiş üretken bir yazar olan Lütfü Şehsuvaroğlu, bu idealist gençlerden biri olarak dönemin en önemli tanıklarından biridir. Türk abide şahsiyetleri -özellikle de Necip Fazıl Kısakürek ve Muhsin Yazıcıoğlu- ile genç yaşlarından itibaren irtibat hâlinde olan Şehsuvaroğlu, söyleşi şeklinde hazırlanan bu kitapta, dönemin Türkçülük, İslamcılık, milliyetçilik fikrî akımlarını teorik ve pratik yönleriyle ortaya koyuyor, tespit ve tanıklıklarıyla günümüzdeki gelişmeleri de kapsayan bir yelpaze içinde Türk okuyucularına sunuyor.

... olan 12 Eylül, öncesiyle ve sonrasıyla Türk siyasi tarihinde merkezî bir yere sahiptir ... Ocak Sönmesin Diye-Lütfü Şehsuvaroğlu Kitabı İçin Yorumlar ... . Şiirleri- (Elips Kitap), Kösem Sultan'ın Yüzüğü (Elips Kitap), Ocak Sönmesin Diye-Lütfü Şehsuvaroğlu (Söyleşi: Hasan Yılmaz). Epub veya pdf formatta Ocak Sönmesin Diye (Lütfü Şehsuvaroğlu Kitabı) kitabına erişmek ister misiniz? Bu içerik üzerinden sizlere Hasan Yılmaz tarafından yazılmış güzel bir eser sunuyoruz. Hasan Yılmaz. Türkiye Cumhuriyeti'nin toplumsal ve siyasal hayatının dönüm noktalar ... Ocak Sönmesin Diye (Lütfü Şehsuvaroğlu Kitabı) - Hasan... ... . Hasan Yılmaz. Türkiye Cumhuriyeti'nin toplumsal ve siyasal hayatının dönüm noktalarından biri olan 12 Eylül, öncesiyle ve sonrasıyla Türk siyasi tarihinde merkezi bir yere sahiptir. ...sloganının mucidi; Ülkü Ocakları`nın son genel başkanı; şiir, roman, deneme, biyografi ve araştırma inceleme türlerinde eserler ver...