flyfishingwingshootingexpo.com

Seke Seke Ben Geldim / Sekmeler 3

YAYIN TARİHİ 2018-04-26
DOSYA BOYUTU 11,77
ISBN 6056829215
DİL TÜRK
YAZAR M. Kayahan Özgül
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Seke Seke Ben Geldim / Sekmeler 3 PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır M. Kayahan Özgül. Okumak Seke Seke Ben Geldim / Sekmeler 3 çevrimiçi şimdi çok kolay!

Sekmeler-III, “historia in nuce” (bir bardak suda fırtına koparmak) kastıyla yazılmış yazılardan oluşan Seke Seke Ben Geldim dizisinin üçüncü kitabı. M. Kayahan Özgül, “herkesin, kocaman kocaman meselelerle boğuşurken ara yerde çiğneyip geçtiği, toz duman arasında fark edemediği, fark etse de burun kıvırıp umursamadığı, umursayacak olsa bile, pek kısa düşeceği için yazmaya gelmediğini düşündüğü konulara el uzatıyor” yine. Yazar, “Bazen bir saksağana benzediğimi düşünüyorum; renkli, parlak, garip ne bulsa yuvasına taşıyan bir saksağan...” diyor bu yazıları yönlendiren merakı açıklamak için. Sekmeler-III’te de renkli, parlak ve garip ayrıntıların üzerine gidilerek geliştirilmiş yazılar var. Her biri, tarihin içinde yuvarlanan bir kartopu; belgelerle, kurulan bağlarla, atıflarla büyütülmüş sıkı bir bilgi toplamı. Nâmık Kemal’in hicivle tırnaklarını parlatan kedisi, Büyük İskender’in farklı kültürlerde farklı biçimlerde belirişi, Abdülhak Hâmid’in “manzum senet”i, halk şiirinin entelektüel zevki, Mustafa Fazıl Paşa’nın “Encümen-i Ülfet”i, şairlerin poetik oyunları, Sait Faik’in aşkları, modern “Encümen-i Şuarâlar”, Ali Ekrem’in kızı Selma Ekrem’in anıları, “şakrak romanlar”, şair Nigâr Hanım, çalınıp yurtdışına satılan yazma eserler, Süleyman Nazif’ten Tevfik Fikret’e mektuplar, “Yedi Meş’ale”nin kayıp halkası, Nurullah Ataç’ın Türkçülüğü, Cumhuriyet’in ilk yıllarında yayımlanan öğrenci dergileri, hece şiirinin temsilcileri, Türk edebiyatında mitoloji ilgisi, bu toplamdan sadece birkaçı. Öncekiler gibi “hurde-bînâne nazar”la küçük şeyler üzerine eğilen Seke Seke Ben Geldim Sekmeler-III de meraklı okuru kışkırtacak bir kitap.

...marasına sahip Seke Seke Ben Geldim / Sekmeler 3 pdf eseri hakkında pdf paylaşımı yaptık ... SEKE SEKE BEN GELDİM-Sekmeler 3 - M.Kayahan Özgül | Nadir Kitap ... . Seke Seke Ben Geldim-Sekmeler 3. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 2 adetSon güncelleme: 38 dakika önce idefix. Sekmeler-Iıı "historia in nuce" (bir bardak suda fırtına koparmak) kastıyla yazılmış yazılardan oluşan seke seke ben geldim dizisinin üçüncü kitabı. 3 Günde Kargo. En Ucuzen_ucuz_magaza_9968. 23,10 TL. Seke Seke Ben Geldim-Sekmeler 3 - 9786 ... Seke Seke Ben Geldim / Sekmeler 3 - M. Kayahan Özgül ... . 3 Günde Kargo. En Ucuzen_ucuz_magaza_9968. 23,10 TL. Seke Seke Ben Geldim-Sekmeler 3 - 9786056829215. 200 TL'ye 20TL İndirim | Kod: CIMRI20DR. + Kargo Ücreti. Ben Dünyanın En Akıllı Çocuğuyum Seti ( 3 Kitap ). Erdal Demirkıran Kashna Kitap Ağacı. SEKE SEKE BEN GELDİM-sekmeler 3 kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. M.Kayahan Özgül kitapları ve Çolpan 2018 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. ...suda fırtına koparmak) kastıyla yazılmış yazılardan oluşan Seke Seke Ben Geldim dizisinin üçüncü kitabı. Sekmeler-III'te de renkli, parlak ve garip ayrıntıların üzerine gidilerek geliştirilmiş yazılar var. Sekmeler-III, "historia in nuce" (bir bardak suda fırtına koparmak) kastıyla yazılmış yazılardan oluşan Seke Seke Ben Geldimdizisin...