flyfishingwingshootingexpo.com

Erguvan Hasreti

YAYIN TARİHİ 2015-03-10
DOSYA BOYUTU 11,76
ISBN 6059937092
DİL TÜRK
YAZAR Şeref Yılmaz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Erguvan Hasreti PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Şeref Yılmaz. Okumak Erguvan Hasreti çevrimiçi şimdi çok kolay!

Erguvan, mitolojide “ihanet”in sembolüdür aslında… Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. Erguvan kelimesine iyi anlamlar yüklerken bizzat “iyi” anlamını da yüklüyor yazar; belki de “iyi” anlamını merkeze alarak “hasret” kelimesiyle bu iyiliği zirveye taşımak istiyor. “Ey ruhlarımızın büyük ustası! Gönlümüzü okşayan, kalbimizi ayarlayan, erguvan renkli letafetinle gel... Sevgiyi, aşkı arayan şu insanlığa yeniden elini uzat... Sesini, soluğunu, ruhumuzun dehlizlerine üfle...” derken bunu işaret etmiş oluyor. Bu hasreti dualaştıran şu ifadeler de şiire oldukça yakın duruyor: “Kökü tarlalarımızda saklı olan bereketli buğday başaklarının gıybetini yapmaktan, bir de yabana tohum atmaktan bizleri uzak tut! Ruhlarımızın sevgilisini, gönüllerimizin sultanını, erguvanlarımızın ve erguvan renkli günlerimizin başından eksik etme!” “Erguvan Hasreti”, hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap… Hayatımızda küçük diye gözden kaçırdığımız veya küçümsediğimiz ayrıntıları okuyunca “küçük diye bir şey yoktur” hükmünü verdirecek bir kitap… Üzümün kaç çeşidi olduğunu, isimlerini, rengini, kokusunu, özelliklerini okuyunca hayrete düşeceksiniz. “Ölüm, sevgi, aşk, edep…” gibi evrensel temaların yer aldığı yazıları okurken hayatı sorgulayacak; “unutkanlık, pilav, trafik, köpekler…” hakkında kaleme alınan yazılarda da hem düşünecek hem de tebessüm edeceksiniz.

...fir Yayıncılık 9786059937092 Şeref Yılmaz ... Erguvan Hasreti (Kitap Tanıtımı) - YouTube ... . 8.76 TL. Erguvan, mitolojide "ihanet"in sembolüdür aslında… Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. Ne var ki Şeref Yılmaz bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. "Erguvan Hasreti" hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap... Ruhlarımızın sevgilisini, gönüllerim ... Erguvan Hasreti :: YAZAK ... ... Ruhlarımızın sevgilisini, gönüllerimizin sultanını, erguvanlarımızın ve erguvan renkli günlerimizin başından eksik etme!""Erguvan Hasreti", hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap… Şeref Yılmaz - ERGUVAN HASRETİ kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. ERGUVAN HASRETİ. Kitap Bilgisi. Alıntılar. 7.13 TL. Erguvan, mitolojide "ihanet"in sembolüdür aslında… Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. Ruhlarımızın sevgilisini, gönüllerimizin sultanını, erguvanlarımızın ve erguvan renkli günlerimizin başından eksik etme!""Erguvan Hasreti", hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap… Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. "Erguvan Hasreti", hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap… 9 TL. Erguvan, mitolojide "ihanet"in sembolüdür aslında… Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iy...