flyfishingwingshootingexpo.com

Fildişi Kuyu

YAYIN TARİHİ 2011-11-03
DOSYA BOYUTU 7,70
ISBN 6055515492
DİL TÜRK
YAZAR Nihan Kaya
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Fildişi Kuyu PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Nihan Kaya. Okumak Fildişi Kuyu çevrimiçi şimdi çok kolay!

Aslında 'fildişi kule' diye bir şey yok. Yazar eserini hazırlarken gündelik hayatla arasına mesafe koymak zorunda; ama bunu sanıldığı gibi herkese yukarıdan bakan, hayattan kopuk bir kulenin içinden değil, aksine, hayatla, insanlıkla, insanlığın acılarıyla özdeşleşen bir yerden yapıyor. Yazar, gündelik hayattan bahsediyor göründüğü zamanlarda bile, gündelik hayatın derinlerinde saklanan “gerçek hayat”la ilişki kuruyor aslında. Edebiyat da psikoloji de görünen gerçekliğin altındakilere ulaşmayı amaçlıyorlar. Bir kuyu gibi, maddenin ve zamanın yüzeyinden olabildiğince derinine inmeye çalışıyorlar. Bu yüzden edebiyat ve psikoloji, bize fildişi bir kuyunun içinden sesleniyor, bizi fildişi bir kuyunun içine çağırıyorlar.Fildişi Kuyu, uçlarını edebiyat, psikoloji ve cinsiyetin çektiği köşeler arasında Türk ve Batı edebiyatının temel eserlerini, roman, öykü, piyes gibi çeşitli edebiyat dallarını, erkekler üzerine yazan kadın yazarları ve kadınlar üzerine yazan erkek yazarları, Freud, Jung, Lacan, Klein, Bion, Winnicott, Rollo May, Paul Tillich gibi psikanalistleri ve analitik psikoloji uzmanlarını bünyesinde buluşturup harmanlayan bir derleme.

...kla suçlandı. Nihan Kaya. Arka Kapak Yazısı ... Fildişi Kuyu'nun Önsözü | Nihanka ... . Nihan Kaya, yaratıcılığın "fildişi kuyu" olduğunu iddia ediyor. Bütün bir psikanalitik düşüncenin panoraması olan Fildişi Kuyu, farklı türde edebiyat metinlerinin... 34.86 TL. Genişletilmiş ve gözden geçirilmiş tekrar baskısıyla Fildişi Kuyu yeniden okurla buluşuyor. "Edebiyatçılar tarihte sık sıkfildişikulede olmakla suçlandı. Nihan Kaya. Arka Kapak Yazısı. Nihan Kaya, ... Fildişi Kuyu - Nihan Kaya ... . Nihan Kaya. Arka Kapak Yazısı. Nihan Kaya, yaratıcılığın "fildişi kuyu" olduğunu iddia ediyor. Bütün bir psikanalitik düşüncenin panoraması olan Fildişi Kuyu, farklı türde edebiyat metinlerinin... Fildişi kuyu. Czn Burak Farkıyla Kuyu Kebabı sizlerle. Videomuzu umarım beğenirsiniz çok teşekkür ederiz Sizce bu yemeğimizin ... 24.68 TL. "Edebiyatçılar tarihte sık sık fildişi kulede olmakla suçlandı. Halbuki edebiyatçı, 'fildişi kuyu'dan yazıyor. Evet, burası fildişi. Ama dünyaya yukarıdan bakan, hayattan kopuk bir kule değil. 23.10 TL. Genişletilmiş ve gözden geçirilmiş tekrar baskısıyla Fildişi Kuyu yeniden okurla buluşuyor. "Edebiyatçılar tarihte sık sıkfildişikulede olmakla suçlandı. _x000D_ Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) Nihan Kaya, yaratıcılığın "fildişi kuyu" olduğunu iddia ediyor. Halbuki edebiyatçı, 'fildişi kuyu'dan yazıyor. Evet, burası fildişi. Genişletilmiş ve gözden geçirilmiş tekrar baskısıyla Fildişi Nihan Kaya, yaratıcılığın "fildişi kuyu" olduğunu iddia ediyor. Halbuki edebiyatçı, 'fildişi kuyu'dan yazıyor. Evet, burası fildişi. Ürün Özellikleri. Nihan Kaya, yaratıcılığın "fildişi kuyu" olduğunu iddia ediyor. Genişletilmiş ve gözden geçirilmiş tekrar baskısıyla Fildişi Kuyu yeniden okurla buluşuyor. fildisi kuyu - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Yeniden eskiye Eskiden yeniye İsme göre artan (A->Z) İsme göre azalan (Z->A) Fiyata göre azalan Fiyata göre artan Çok satanlar üstte İlişkiye göre. %22. Nihan Kaya, yaratıcılığın "fildişi kuyu" olduğunu iddia ediyor. Halbuki edebiyatçı, "fildişi kuyu"dan yazıyor. Evet, burası fildişi. Ama dünyaya yukarıdan bakan, hayattan kopuk bir kule değil....