flyfishingwingshootingexpo.com

Okulu Yönetmek

YAYIN TARİHİ 2015-03-12
DOSYA BOYUTU 5,39
ISBN 6053180821
DİL TÜRK
YAZAR Prof. Dr. Aytaç Açıkalın
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Okulu Yönetmek PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Aytaç Açıkalın. Okumak Okulu Yönetmek çevrimiçi şimdi çok kolay!

Okul, eğitim sisteminin karakutusudur. Okul yöneticisi, okul denen bu karmaşık sistemi okuyan, açımlayan, yorumlayan, bütün unsurları öğrenime yönelten, saygın makamın mağrur temsilcisidir. Türkiye Eğitim Sistemi’nin “okuldan” bozulduğunu gözledim, sağalmasının da ancak okuldan olacağına inanarak yazıyorum.2015 yılında TÜRKİYE Eğitim Sistemi, anlamlı yetmezlik düzeyini derinden algılamaktadır. Taşlar yerinden oynamıştır. “Eğitimde niteliğin temel belirleyicisinin öğretmen olduğu” düşüncesi başta olmak üzere, bütün PARADİGMALAR İYİDEN İYİYE AŞINMIŞTIR. Geleneksel OKUL YÖNETİCİLERİ ve Maarif Müfettişleri ile her düzeydeki eğitim yöneticilerinin bilinen süreçlerle ortaya çıkan yeni duruma cevap vermelerini beklemek, daha çok zaman ve emek kaybına neden olacaktır. Şimdi! Öğrenim lideri okul müdürlerine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu kitap, yazarın kendisine ait, “Bir okul, müdürü kadar okuldur!” deyişine, daha geniş bir alan açmak için yazılmıştır. Her insan hayata açılan bir penceredir. Pencereyi genişletmek ise “okuduklarımız” ile mümkün olabilir. Kitap okumak kestirme bir yoldur; gerçek ise hayatı okumaktır. Böyle düşünür, Üstad Açıkalın. Kendisi karşılaştığı her durumu, taktığı eğitim lensleri ile anlamaya, açımlamaya, öğrenmeye çalışır. Bu yüzden her sokağı, her caddesi insan kaynağını geliştirmeye çıkan büyük bir şehrin göğe bakan kocaman bir penceresi gibidir.Okul yöneticilerine uygulamada ihtiyaç duyabileceklerini, teoriye boğmadan yalın bir dille söylenmesini amaçlayan bu kitapta; emeğini sevgisi ile işleyen, elleri nasırlı, bir umut işçisinin fikri dünyası ile tanışacaksınız.

... kısa cevaplar verin lütfen: Çalıştığınız okuldan ne zaman ayrılmanız uygun olur? 22 ... Okulu Yönetmek ... .95 TL. Öğrenim lideri okul müdürlerine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu kitap, yazarın kendisine ait, "Bir okul, müdürü kadar okuldur!" deyişine, daha geniş bir alan açmak için yazılmıştır. Aytaç Açıkalın. Okul, eğitim sisteminin karakutusudur. Okul yöneticisi, okul denen bu karmaşık sistemi okuyan, açımlayan, yorumlayan, bütün unsurları öğrenime yönelten... Prof. Dr. Aytaç Açıkalın. 2015 yılında TÜRKİYE Eğitim Sistemi, anlamlı yetmezlik ... Bir Öğrenim Çevresi Olarak Okulu Yönetmek | Request PDF ... ... Prof. Dr. Aytaç Açıkalın. 2015 yılında TÜRKİYE Eğitim Sistemi, anlamlı yetmezlik düzeyini derinden algılamaktadır. Taşlar yerinden oynamıştır. ...kitabı okuyanlar ve Bir Öğrenim Çevresi Olarak Okulu Yönetmek kitabına benzeyen kitaplar. Kitabın basım bilgileri. Adı: Bir Öğrenim Çevresi Olarak Okulu Yönetmek. Yazar: Aytaç Açıkalın. ÖABT Okul Öncesi Çıkmış Sorular. ÖABT Rehberlik Öğretmenliği. Pegem Bir Öğrenim Çevresi Olarak Okulu Yönetmek Aytaç Açıkalın, Metin Özkan Pegem Akademi Yayıncılık. Öğrenim lideri okul müdürlerine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu kitap, yazarın kendisine ait, "Bir okul, müdürü kadar okuldur!" deyişine, daha geniş bir alan açmak için yazılmıştır. Metin Özkan, Aytaç Açıkalın. Bir Öğrenim Çevresi Olarak Okulu Yönetmek Pegem Yayınları | 9786053180821. Ne kadar ŞİMDİ istiyorum ...