flyfishingwingshootingexpo.com

Amak-ı HayalHayalin Derinlikleri

YAYIN TARİHİ 2015-04-24
DOSYA BOYUTU 12,87
ISBN 6054810208
DİL TÜRK
YAZAR Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Amak-ı HayalHayalin Derinlikleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi. Okumak Amak-ı HayalHayalin Derinlikleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Müellifin önsözde belirttiği gibi, “Bu kitap, hakikat endişesi taşıyan vicdanların, metafizik konuları seven insanların, zevkle ve tekrar tekrar okuyabilecekleri bir eser.” A’mâk-ı Hayal, hakikate susamış bir ruhun, Sevgili’ye hasret bir gönlün manevî âlemlerde yaptığı seyahatleri anlatmaktadır. İnsan, her şeyden yorulur sadece manevî yolculuğunda yorulmaz. Yolcunun Sevgili ile Birlik haline hasret duyması ise bu yolculuğun başlangıcıdır. Bu manevî yolculuk, bizi geldiğimiz yuvamıza geri götüren, ayrılıktan birliğe götüren bir yolculuktur. A’mâk-ı Hayalde ayrılık illizyonunu aşmaya yarayan bir kitabdır. Okurlarını sürgündeki, hakikî evini hatırlatarak Sevgili’ye giden uzun ve yalnız yolda bir yolculuğa çıkarır. Zira insanı ancak Allah’a ulaşmak teselli eder. Ona aitiz ve sadece O bizim hasretimizi giderebilir. Günümüzden tam 105 yıl önce 1910’da basılmış olan A’mâk-ı Hayal, Sevgili’ye kavuşma hasretine bir çağrı; hasret de takip edeceğimiz yoldur. 

...gibi tam bir imansız olmak isterdim. ŞEHBENDERZÂDE FİLİBELİ AHMED HİLMİ'NİN MUHTEŞEM ESERİ A'MAK-I HAYAL (Hayalin Derinliklerinde) I ... Amak-ı Hayal (Hayalin Derinlikleri) | bkmkitap.com ... .BÖLÜM… A'MÂK-I HAYAL / HAYÂLİN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK Metaryalist bir kafa yapısı ile yetiştikten sonra zihninde tabii bir surette tevarüd eden metafizik suallere... A'mâk-ı hayal. Hayalin Derinliklerinde Yolculuk. Filibeli Ahmed Hilmi. Geceyi çimenlerin üstünde geçirdik. Derin bir uykuya dalmıştım. Ne rüya, ne de hayal gör-düm. A'mak-ı Hayal yani Hayalin Derinlikleri... Gerçekten hayal gibi bir kitapt ... Amak I Hayal 1 Bölüm - YouTube ... . Derin bir uykuya dalmıştım. Ne rüya, ne de hayal gör-düm. A'mak-ı Hayal yani Hayalin Derinlikleri... Gerçekten hayal gibi bir kitaptı. 'Fil...