flyfishingwingshootingexpo.com

Kuantum BilmecesiBilimci Olmayanlar İçin Yeni Fizik

YAYIN TARİHİ 2019-02-13
DOSYA BOYUTU 12,34
ISBN 6050200515
DİL TÜRK
YAZAR Fred Alan Wolf
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kuantum BilmecesiBilimci Olmayanlar İçin Yeni Fizik PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fred Alan Wolf. Okumak Kuantum BilmecesiBilimci Olmayanlar İçin Yeni Fizik çevrimiçi şimdi çok kolay!

20. yüzyılın başlarında fizikçilerin farkına vardığı bir gerçek, bilimde büyük bir sarsıntıya neden oldu: Gözlemci, gözlemlediği şeyin davranışlarını etkiliyordu! Demek ki, gözlemin sonucu gözlemcinin varlığından bağımsız değildi! Sarsılmaz olarak görülen Newton Mekaniği meğerse birkaç yüzyıldır gözle görülmeyecek şekilde titreyip durmaktaydı. Kuantum Bilmecesi bu keşfin bilim dünyasında ne tür tartışmalara yol açtığını ve o tarihten bu yana yaşantımızı nasıl etkilediğini eğlenceli ve oldukça anlaşılır bir dille açıklıyor, fiziğin en zor konularından biri olan kuantum teorisini bize açık şekilde anlatmayı başarıyor. Fred Alan Wolf kuantum teorisini Planck, Bohr ve Einstein’dan başlayarak açıklamıyor; yola Eski Yunan filozoflarından, Zenon ve Aristoteles’ten çıkıp sözü Born ve Heisenberg’e getiriyor. Fizikçi ve bilimci olmayan okurun kuantum bilmecesini “çözmesini” sağlamak için Escher ve Vaserely gibi ünlü ressamların eserlerinden de faydalanıyor.Kuantum bilmecesini çözmek isteyenler bu kitabın sayfalarında kuru kuruya fizik değil, felsefe ve sanatla renklendirilmiş eğlenceli bir bilim bulacaklar.

... Fizikçi ve bilimci olmayan okurun kuantum bilmecesini "çözmesini" sağlamak için Escher ve Vaserely gibi ünlü ressamların eserlerinden de faydalanıyor ... Kuantum Bilmecesi; Bilimci Olmayanlar İçin Yeni Fizik - Fred Alan... ... . Fred Alan Wolf. 20. yüzyılın başlarında fizikçilerin farkına vardığı bir gerçek, bilimde büyük bir sarsıntıya neden oldu: Gözlemci, gözlemlediği şeyin davranışlarını etkiliyordu! Fizikçi ve bilimci olmayan okurun kuantum bilmecesini "çözmesini" sağlamak için Escher ve Vaserely gibi ünlü ressamların Ama bu kitap bir fizik kitabı olmasına rağmen çok hızlı ve anlayarak okudum. (#548641416). Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürün Adı. Kuantum Bilmecesi & Bilimci Olmay ... Kuantum Bilmecesi Bilimci Olmayanlar İçin Yeni Fizik ... . (#548641416). Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürün Adı. Kuantum Bilmecesi & Bilimci Olmayanlar İçin Yeni Fizik. Ya...