flyfishingwingshootingexpo.com

Türkçede Yozlaşma ve Yabancılaşma

YAYIN TARİHİ 2010-02-01
DOSYA BOYUTU 7,41
ISBN 9759107086
DİL TÜRK
YAZAR İsmail Acar
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Türkçede Yozlaşma ve Yabancılaşma PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır İsmail Acar. Okumak Türkçede Yozlaşma ve Yabancılaşma çevrimiçi şimdi çok kolay!

Dil, millet olmanın ve milli kültürün temel unsurudur, milletin ve milleti meydana getiren ‘’milli kültür’’ün varlık sebebi dildir. Dili olmayan millet, milleti olmayan dil yoktur. Bundan dolayı, milletler varlıklarını devam ettirmek için dillerini, her türlü yozlaşmaya, yabancılaşmaya veya başka dillerin istilasına karşı koyup geliştirmeye çalışırlar. Çünkü milletler, ‘’var olmak ve var kalmak’’ için dillerini yaşatmak zorundadırlar. Dillerinin varlığını sürdürebilmesi için de yozlaşma ve yabancılaşmaya karşı korunması gerekir. Dilin varlığını koruması için bir taraftan bir kültür unsuru olarak nesilden nesile yapı ve işleyiş özellikleri bozulmadan devredilemeli diğer taraftan yabancı dillere karşı korunmalıdır. Türk milletinin varlık sebebi olarak Türkçe de her dil gibi birçok dille karşılaşmıştır. Her dil gibi Türkçe de tarih boyunca dini, edebi, siyasi ve diğer sebeplerle, yabancı dillerin tesirinde kalmış; ister istemez ihmale de uğramıştır. Bu ihmalin sonucu zaman zaman yozlaşma ve yabancılaşma tehlikeleriyle karşı karşıya kalmıştır.

...şma ve yozlaşma toplumdaki en üst kesimlerden en alt kesimlere;yaş,gelir durumu,sosyal konum farkı olmaksızın her yerde görülmektedir ... Balıkesir'de Türkçede Yozlaşma ve Yabancılaşma Sohbeti ... . Türkçede Yozlaşma ve Yabancılaşma en uygun fiyata sizleri bekliyor. Dillerinin varlığını sürdürebilmesi için de yozlaşma ve yabancılaşmaya karşı korunması gerekir. 6-Türkçede yabancılaşma. 21. yüzyıla girmek üzereyken yabancı bir dil bilmenin gereği ve önemi her geçen Kendisine yabancılaşan belli kesimlerin dilleri de doğal olarak yabancılaşma ve yozlaşma... İsmail Acar. Dil, millet olmanın ve milli kültürün temel unsurudur, milletin ve milleti meydana getiren ''milli kültür''ün varlık ... Türkçede Yozlaşma ve Yabancılaşma ... ... İsmail Acar. Dil, millet olmanın ve milli kültürün temel unsurudur, milletin ve milleti meydana getiren ''milli kültür''ün varlık sebebi dildir. Dili olmayan millet, milleti olmayan dil yoktur. Yozlaşma kelimes...