flyfishingwingshootingexpo.com

Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri

YAYIN TARİHİ 2019-10-05
DOSYA BOYUTU 6,42
ISBN 6050330007
DİL TÜRK
YAZAR David Kim
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır David Kim. Okumak Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Alandaki en son veri ile gözden geçirilmiş ve güncellenmiş olan Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri, 3. Basım, bilgi sistemleri güvenliğinde kariyer sahibi olmak isteyen okuyuculara bilmeleri gereken temel kavramları kapsamlı bir genel bakış ile sunmaktadır. Kitap, dijital dünyaya geçişle ilgili yeni risklerin, tehditlerin ve güvenlik açıklarının tartışılmasıyla başlamaktadır. II. Bölüm, Security+ sınavı için genel bir bakış açısı sunmaktadır ve öğrencilere bu sertifikasyona yönelik bilgi vermektedir. Bu kitap, bilgi güvenliği standartları, eğitim, mesleki sertifikalar ve uyumluluk yasaları hakkındaki bilgiler ile sonlanmaktadır. Pratik, konuşma dilinde yazılmış ve adım adım örnekler içeren bu kitap, bilgi sistemleri güvenliği dünyasına girenlerin sahip olması gereken bir kaynaktır.TEMEL ÖZELLİKLER• CompTIA Security+ SY0-401 Sertifikasyon Sınavının temel altı etki alanıyla tamamen eşleşme,• FISMA, NIST SP800-171 ve PCI DSS v3.2’yi de içeren en son uyumluluk yasaları ve standartları içerecek şekilde güncellenmiş,• Kötücül kripto kilitleyici ve fidye yazılımları gibi uç noktalara yapılan ileri kötücül yazılımlar ve APT saldırıları ile ilgili yeni içerik,• Veri ihlaline ve veri ihlali olay yanıt planlamasına yönelik içerik,• En son “Nesnelerin İnterneti” risk tehditlerini ve mahremiyet konularını sunma,• Öğrencilerin gerçekçi güvenlik senaryoları ile becerilerini deneyebilecekleri uygulamalı, etkileyici sahte bir BT altyapısı sağlayan Sanal Güvenlik Bulut Laboratuvarları mevcuttur.

...venlik zaafiyeti oluşur. bütünlüğünü sağlayan ve gerektiğinde yetkili kişilerin bilgiye kolayca ulaşmasına imkan veren bir sistemdir ... Bilgi Güvenliği Nedir ? Ne İşe Yarar ? - BGYS ... . David Kim. Alandaki en son veri ile gözden geçirilmiş ve güncellenmiş olan Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri, 3. Basım... ...olan Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri, 3. Basım, bilgi sistemleri güvenliğinde kariyer sahibi olmak isteyen okuyuculara bilmeleri gereken temel kavramları kapsamlı bir genel bakış ile sunmaktadır. ...için temel olabilecek en uygun bilgi güvenliği modelidir. Model üzerinde bilgi güvenliğinin sağlanması ile ilgili olarak; bilginin B ... BİLGİ SİSTEMLERİ GÜVENLİĞİ - PDF Ücretsiz İndirin ... . ...için temel olabilecek en uygun bilgi güvenliği modelidir. Model üzerinde bilgi güvenliğinin sağlanması ile ilgili olarak; bilginin Bilgi merkezlerinde ya da büyük verinin bulunduğu sistemler... - Yapay Zeka. - Sosyal İlgi ve Teknoloji İlişkisi. Bilişimde Temel Hak ve Özgürlükler. Elektronik ortamlara bağlanan cihazlara, sistemlere veya sistemlerde bulunan bilgi kaynaklarına erişim... Kurumumuzun itibarı ve güvenliği için bir bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulması zorunluluk haline gelmiştir. Bu 3 temel kavram Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS)'nin temelini oluşturmaktadır. Bilgi Sistemleri Güvenliğinin Temelleri. Atıf İçin Kopyala. İletişim Bilgileri. Ege Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü/ Gençlik Caddesi No:12 35040 Bornova İZMİR. WordPress Shortcode. Link. Bilgi Güvenliği Temel Eğitim. 5,053 views. Virüs  Truva atları  Sistem bozma  Siber bombalarla sabotaj  Bilgi kirliliği  Sistem kilitleme  Dolandırıcılık 30. Bir bilgi sisteminin temel kavramları ve tanımları. IP'nin tanımları nelerdir? Bir bilgi sisteminin güvenliğinin tanımı, herhangi bir dış etken altındaki özelliklerinin kararlılığı olarak anlaşılmaktadır. Bu tesisler, bilgi teknolojileri sistemleriniz, altyapınız veya kuruluşunuzun temel aldığı binalar olabilir. Ancak bilgi güvenliği yalnızca bilgi teknolojileri ekibinizin sorumluluğunda değildir. Bugün işletmeler olsun resmi kuruluşlar olsun faaliyetlerini sürdürebilmek için yoğun bir şekilde bilgi sistemlerini kullanmaktadır. Bu bakımdan bilgi güvenliğinin temelinde bu üç unsur bulunmaktadır § Bilgi güvenliğinin önemini açıklayacak, § Bilgi güvenliğine yönelik tehditleri kavrayacak, § Sayısal dünyada kimlik yönetimi konusunda. Bilgi Güvenliği üç temel öğeden meydana gelir. 44 TL. ...Sistemleri Güvenliğinin Temelleri, 3. Basım, bilgi siste...