flyfishingwingshootingexpo.com

Eski Savlar

YAYIN TARİHİ 2019-05-02
DOSYA BOYUTU 8,41
ISBN 6052071892
DİL TÜRK
YAZAR Necib Asım
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Eski Savlar PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Necib Asım. Okumak Eski Savlar çevrimiçi şimdi çok kolay!

Türkler savlara/atalar sözüne pek ziyâde ehemmiyet vermişler onları özümseyenleri hikmet erleri olarak vasfetmişlerdir. “Atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar” diyerek de hikmete değer vermeyi bir kaide haline getirmişlerdir.Kâşgarlı Mahmûd tarafından 11. yüzyılda yazılan Dîvânu Lugâti’t-Türk, Türk dilinin en eski ve en zengin kaynaklarındandır. Farklı Türk boylarına ait sözcüklerin derlenip anlamlandırıldığı Dîvânu Lugâti’t-Türk, Türk dilinin en eski sözlüğü ve grameri olmasının yanında Türk kültürüne ve folkloruna ait birçok malzemeyi de bize sunmaktadır. Eserde aynı zamanda 764 mısra-beyit ve 300’e yakın atasözü bulunmaktadır.Dîvânu Lugâti’t-Türk ile ilgili bugüne kadar yerli-yabancı birçok araştırmacı tarafından çalışmalar yapılmıştır. Bunların en önemlilerinden birisi de Necib Âsım’ın Dîvânu Lugâti’t-Türk’te bulunan atasözleriyle ile ilgili Eski Savlar isimli çalışmasıdır. Dîvânu Lugâti’t-Türk’te bulunan atasözlerini Kilisli Rıfat Bilge’nin tercümesine dayanarak hazırlayan Necib Âsım'ın Eski Savlar’ı, 1924 yılında Evkâf Matbaası’nda basılmış ve kitap hâlinde yayımlanmıştır.Eserinde Dîvânu Lugâti’t-Türk’teki 274 atasözünü ele alan Necib Âsım’ın önemli eserlerinden birisi olan Eski Savlar bugüne kadar kendisinden çok bahsedilen bir eser olma hüviyetini korumuştur. Eser Dîvânu Lugâti’t-Türk’te yer alan savların yani atasözlerinin tespiti, kelime kelime açıklanıp anlamlandırılması ve günümüzde yaşayan Türk atasözleriyle karşılaştırılmasını içermektedir. 

...Âsım'ın önemli eserlerinden birisi olan Eski Savlar bugüne kadar kendisinden çok bahsedilen bir eser olma hüviyetini korumuştur ... Eski Savlar Necib Asım ... . 16.50 TL. Eserinde Dîvânu Lugâti't-Türk'teki 274 atasözünü ele alan Necib Âsım'ın önemli eserlerinden birisi olan Eski Savlar bugüne kadar kendisinden çok bahsedilen bir eser olma hüviyetini korumuştur. Dîvânu Lugâti't-Türk'te bulunan atasözlerini Kilisli Rıfat Bilge'nin tercümesine dayanarak hazırlayan Necib Âsım'ın Eski Savlar'ı, 1924 yılında Evkâf Matbaası'nda basılmış ve kitap hâlinde yayımlanmıştır. Anasayfa Eski Savlar. Necib Asım. Sepete At Hemen Al. %15 Eski Savlar Necib Asım Büyüyen Ay Yayınları. Necib Asım. Türkler sa ... Eski Savlar - Necib Asım | kitapyurdu.com ... . Anasayfa Eski Savlar. Necib Asım. Sepete At Hemen Al. %15 Eski Savlar Necib Asım Büyüyen Ay Yayınları. Necib Asım. Türkler savlara/atalar sözüne pek ziyâde ehemmiyet vermişler onları özümseyenleri hikmet erleri olarak vasfetmişlerdir. "Atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar" diyerek de hikmete değer... Download Eski Savlar Pdf Book, check this link below, some of author may forbid or remove links from the website sources. Eski savlar Pdf Book. Posted on 2019 by Necip Asım. 14.96 TL. Eserinde Dîvânu Lugâti't-Türk'teki 274 atasözünü ele alan Necib Âsım'ın önemli eserlerinden birisi olan Eski Savlar bugüne kadar kendisinden çok bahsedilen bir eser olma hüviyetini korumuştur. Dîvânu Lugâti't-Türk'te bulunan atasözlerini Kilisli Rıfat Bilge'nin tercümesine dayanarak hazırlayan Necib Âsım'ın Eski Savlar'ı, 1924 yılında Evkâf Matbaası'nda basılmış ve kitap hâlinde yayımlanmıştır. 16.94 TL. Eserinde Dîvânu Lugâti't-Türk'teki 274 atasözünü ele alan Necib Âsım'ın önemli eserlerinden birisi olan Eski Savlar bugüne kadar kendisinden çok bahsedilen bir eser olma hüviyetini korumuştur. ...Dîvânu Lugâti't-Türk'te bulunan atasözleriyle ile ilgili Eski Savlar isimli çalışmasıdır. 274 atasözünü ele alan Necib Âsım'ın önemli eserlerinden birisi olan Eski Savlar bugüne kadar kendisinden çok. Dîvânu Lugâti't-Türk'te bulunan atasözlerini Kilisli Rıfat Bilge'nin tercümesine dayanarak hazırlayan Necib Âsım'ın Eski Savlar'ı 1924 yılında Evkâf Matbaası'nda basılmış ve kitap hâlinde yayımlanmıştır. Ebook Eski Savlar Download Rating 4 and suggested Read by user 529 Online last modified April 11, 2020, 2:49 am find as text or pdf and doc document for Eski Savlar....