flyfishingwingshootingexpo.com

Teber-i Sırri

YAYIN TARİHİ 2019-11-01
DOSYA BOYUTU 7,56
ISBN 6057722003
DİL TÜRK
YAZAR Sırrı Kalender
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Teber-i Sırri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Sırrı Kalender. Okumak Teber-i Sırri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Hz. İbrahim'den kaldığına inanılan teber, mür­şid elinde ise, Âl-i Muhammed düşmanlarından teberrîye, zulme divan durmadığına ve dervişlerinin nefs putunu kırmaya azmettiğine işaret etmektedir. Teber eğer derviş elinde ise, "Teberrâ ehlindenim, kendi nefsimin çıkıkları­nı da elimdeki teber ile düzeltmeye azmettim." mânâsına gelmektedir.Sırrî Kalender bu nutuklarında bir taraftan Ehlibeyt tevellâ ve teberrâsını, İnsân-ı Ekmel ve Ekber'in mânâsı­nı izah ederken, diğer taraftan da mâneviyat sahasındaki çarpıklıkları tenkit ederek teberini kullanmaktadır."Sun ey pîr-i mugân bâde bâde üstüneGeçtikçe günler hicrân üstüneVuslat subhun aç cismin leyli üstüneDoğan gün bizimdir ki şânımız şân üstüne"

...e, Âl-i Muhammed düşmanlarından teberrîye, zulme divan durmadığına ve dervişlerinin nefs putunu kırmaya azmettiğine ... Teber-i Sırri - Sırrı Kalender ... ... Sırrı Kalender. Hz. İbrahim'den kaldığına inanılan teber, mürşid elinde ise, Âl-i Muhammed düşmanlarından teberrîye, zulme divan durmadığına ve dervişlerinin nefs putunu kırmaya... 18.25 TL. Teber eğer derviş elinde ise, "Teberrâ ehlindenim, kendi nefsimin çıkıklarını da elimdeki teber ile düzeltmeye azmettim." mânâsına gelmektedir. Sırrî Kalender bu nutuklarında bir taraftan... Teber eğer derviş elinde ise, Teberrâ ehlinde ... Teber-i Sırri - Sırrı Kalender | kitapyurdu.com ... ." mânâsına gelmektedir. Sırrî Kalender bu nutuklarında bir taraftan... Teber eğer derviş elinde ise, Teberrâ ehlindenim, kendi nefsimin çıkıklarını da elimdeki teber ile düzeltmeye azmettim. mân...