flyfishingwingshootingexpo.com

Siyasi İstihbarat (Yöntem ve Uygulama)

YAYIN TARİHİ 2020-03-16
DOSYA BOYUTU 11,66
ISBN 6257045643
DİL TÜRK
YAZAR Seçkin Aköz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Siyasi İstihbarat (Yöntem ve Uygulama) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Seçkin Aköz. Okumak Siyasi İstihbarat (Yöntem ve Uygulama) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Günümüzde bir amaca ulaşmak için kuvvet kullanma anlayışı, soğuk savaş veya politik savaş olarak adlandırılan dönemin akabinde etkisini kaybederek son bulmuştur. Artık zihinlerin, enformasyon bombardımanı altında acımasızca ezildiği, sınırsız bir şekilde paylaşılan bilginin dolaşım hızı karşısında, devletlerin savunmasız kalarak acze düştüğü, bir vakıadır. Enformasyon savaşının hüküm sürdüğü bu dönemde, hızla yayılan ve güvenilir olmayan bu bilgi karmaşasında analiz sistemlerinin nitelikli bir şekilde görevini yerine getirmesi zorunluluktur. Devletlerin bilgiyi multidisipliner açıdan inceleyerek güvenilirliğini kontrol eden yapılanmalarının başında ise istihbarat üniteleri gelmektedir. Dolayısıyla ülkelerin karşılaştıkları zorlu süreçleri doğru yönetebilmesi analitik ve stratejik nitelikte üretilmiş istihbarat ve istihbarat analizleri sayesinde gerçekleştirilebilmektedir. Günümüzde bir amaca ulaşmak için kuvvet kullanma anlayışı, soğuk savaş veya politik savaş olarak adlandırılan dönemin akabinde etkisini kaybederek son bulmuştur. Artık zihinlerin, enformasyon bombardımanı altında acımasızca ezildiği, sınırsız bir şekilde paylaşılan bilginin dolaşım hızı karşısında, devletlerin savunmasız kalarak acze düştüğü, bir vakıadır. Enformasyon savaşının hüküm sürdüğü bu dönemde, hızla yayılan ve güvenilir olmayan bu bilgi karmaşasında analiz sistemlerinin nitelikli bir şekilde görevini yerine getirmesi zorunluluktur. Devletlerin bilgiyi multidisipliner açıdan inceleyerek güvenilirliğini kontrol eden yapılanmalarının başında ise istihbarat üniteleri gelmektedir. Dolayısıyla ülkelerin karşılaştıkları zorlu süreçleri doğru yönetebilmesi analitik ve stratejik nitelikte üretilmiş istihbarat ve istihbarat analizleri sayesinde gerçekleştirilebilmektedir.

...yla ülkelerin karşılaştıkları zorlu süreçleri doğru yönetebilmesi analitik ve stratejik nitelikte üretilmiş istihbarat ve istihbarat analizleri sayesinde gerçekleştirilebilmektedir ... İstihbarat Dersleri - Tekman Post ... . Seçkin Aköz. Günümüzde bir amaca ulaşmak için kuvvet kullanma anlayışı, soğuk savaş veya politik savaş olarak adlandırılan dönemin akabinde etkisini kaybederek son bulmuştur. 30 TL. İstihbaratın Tarihçesi 3. Siyasi İstihbaratın Amaç ve Hedefleri 4. Siyasi İstihbaratın Uygulama Alanları 4. Siyasi İstihbarat ve Stratejik İstihbarat İlişkisi 1... 9786257045643. 63242. Siyasi İstihbarat (Yö ... Siyasi İstihbarat (Yöntem ve Uygulama) - Seçkin Aköz ... . Siyasi İstihbaratın Amaç ve Hedefleri 4. Siyasi İstihbaratın Uygulama Alanları 4. Siyasi İstihbarat ve Stratejik İstihbarat İlişkisi 1... 9786257045643. 63242. Siyasi İstihbarat (Yöntem ve Uygulama). Gazi Kitabevi Yayınları. Siyasi İstihbarat (Yöntem ve Uygulama). Açıklama. Taksit Seçenekleri. Yorumlar. Son İncel...